O nás

fotor_2023-1-26_15_49_13 

 

Jsme česká rodinná dílna ze západu Čech. Když říkám rodinná, tak tím opravdu myslím to, že se na výrobě podílíme celá rodina. Dekorace pro vás odléváme již od roku 2018. Možná i vy máte jednu naší dekoraci již doma a ani o tom nevíte. :)

Do této doby jsme totiž působili pouze jako velkoobchod. Nyní jsme se rozhodli otevřít i tento e-shop.

 

JAK TO VŠECHNO ZAČALO?

 

Nic není náhodou říká se. A v mém případě je to určitě pravda. :) Při hledání štěstí v zahraničí, konkrétně v Německu, jsem totiž v jedné takové firmě na výrobu zahradních betonových dekorací jako skladník pracoval. Tam poprvé jsem viděl jak všechny ty krásné věci vznikají a zasnil se, jak by se mi líbilo provozovat něco takového. Něco co lidem vykouzlí úsměv na tváři a do srdce vnese radost. ❤️ Viděl jsem jak se beton nalévá do forem, nechá vytvrdnout a druhý den se po odformování narodí něco úžasného.

Ke startu podnikání jsem ale nevěděl dost zásadních věcí....Kde vzít čas, jak přijít k formám, jakou betonovou směs použít, co použít k barvení a už vůbec nemluvě o tom, kde to budu vlastně jako dělat. :) Při výrobě se používá vibrační lavice, která dělá neskutečnej kravál a s tím vás jen tak někde nenechají. Pokud nejste ve svém, nemáte dokonalé sousedy nebo nebydlíte někde uprostřed ničeho 😂.

 

Kde je vůle, tam je cesta.

 

Vzal jsem to pěkně od začátku. Když nebudu vědět nic o formách, jak se vyrábí a z čeho, tak jak chci něco takového provozovat. Začal jsem se tedy ve svém každičkém volném čase nejprve doma a pak raději v garáži učit, jak takovou formu vyrobit. Tenkrát (cca v roce 2016) se člověk ani na Youtube o tomhle moc nedověděl a tak jsem se učil metodou pokus omyl. Velice časově náročná a drahá cesta musím říct. A také dosti smradlavá, protože se při výrobě nepracuje s fialkama, ale s pěknou směsicí smradlavých chemických materiálů. 😤

 Formičky jsem se učil nejprve vyrábět na starých dekoracích, pro které jsem tenkrát vyrazil na bleší trh do Prahy. Cca za rok a půl, kdy jsem v každičkém volném čase prováděl hokusy pokusy, konečně spatřila světlo světa forma, která se dala i opakovaně použít. To slovo opakovaně je tady hodně důležité. Super...naučil jsem se vyrábět a hlavně i opravovat formy. Pokud je totiž člověk neumí opravit, tak ho to vyjde pěkně draho. Ale jdeme dál....sochař ani modelář nejsem a z naší rodiny k tomu taky nikdo nemá blízko. Nicméně jsem zkoušel na začátku vymodelovat pár vlastních předloh. Posléze jsem zjistil, že kdybych si měl tímhle tempem otevřít dílnu na výrobu dekorací, tak mám "Grand opening" někdy ve 167 letech. 😂

 

Kdo hledá, najde. Ale bez trochy štěstí by to nikdy nešlo.

 

Takže jak to vymyslet? Ze zkušeností vím, že do Čech se všechno dostane s "X" letým zpožděním, tak jsem se pohlídnul na internetu za hranice ČR a zařval "Heuréka"! V zahraničí se dají formy koupit na dvě kliknutí nebo na pár emailů. Chce to samozřejmě umět cizí jazyky a ty mi do hlavy zrovna vždycky docela lezly. 🥳 Takže jsem vybíral dle svého nejlepšího vědomí a svědomí a začal postupně pomalounku polehounku nakupovat formičky. K mému úžasu jsem zjistil, že mám cit vybírat líbivé dekorace, protože se mému okolí líbili a později jsem zjistil, že bez problémů zaujmou i obchodníky. A to nejen kvůli tvaru, ale i vlastnostem (mrazuvzdornost, vyšší váha) a hlavně decentního vzhledu. Toho jsme docílili speciální technikou barvení, kde se snažíme co nejblíže přiblížit barvám kamene. Díky tomu dekorace skvěle zapadnou do zahrádky a nenarušují celkový dojem přehršlí výrazných až kýčovitých barev.

 

Když se daří, tak není čas slavit. Je třeba přidat, protože na vás spoléhá o to víc lidí.

 

Začal jsem potřebovat více času a tak jsem se vrátil pracovat zpět do ČR, kde jsem začal pracovat jako projektový manažer v místní strojírenské firmě. Jen pro zajímavost...V roce 2022 začínal můj pracovní den v 06:00 ráno a končil ve 2 nebo ve 3 ráno druhý den. Spánek jsem doháněl při přechodech z práce do dílny, kdy jsem si lehl vždy na 1 nebo 2 hodiny. Spánek jsem si prodlužoval o víkendech, kdy jsem vždy doháněl to co jsem nestihl v týdnu. Takže víkendy dělám pořád. 😂 Ale zpět k tématu...Sortiment se rozrůstal a musel jsem najít něco většího než garáž. Přes známé se nabídl objekt přistavěný k jednomu domu v Tachově u řeky. Nebylo to nic moc, ale byla tam elektrika a voda. Co tam ale nebylo, tak to byla okna. To jsem prostě musel překousnout. Hlavně v zimě. 🥶 Po pár měsících jsem však musel pryč, protože naše vibrační lavice narušovala statiku přidruženého obytného domu. No nic...opět zafungovali moji přátelé a sehnali prostory od obce Staré Sedliště. Přímo ve středu obce a to si představte.... jsme tam 3-tím rokem a nikomu to nevadí. To štěstí prostě člověk alespoň trošku potřebuje.

 

Když najdete své poslání. Dělejte to. Zdokonalujte to. A svět bude zase o něco lepším místem k životu.

 

Podnikání fungovalo a já se začal poohlížet po nějakém způsobu, jak mít ryze vlastní dekorace i přes to, že sochař nejsem. Tohle bádání mne zavedlo k 3D tisku. Ovládnout 3D tiskárnu vypadalo ze začátku něco jako vylézt na K2 se zavřenýma očima. Ale nakonec to bylo jako vylézt na K2 s otevřenýma očima. 😳 Sranda. Za pomoci designérů z celého světa (díky bože za internet) jsem pak začal na svět přivádět tvary, designy pokud chcete, dle mých požadavků. Mým cílem je, aby si na našem e-shopu dokázal vybrat něco do své zahrádky úplně každý. Ještě asi dlouhá cesta, ale hrozně nás to baví!

 

Pokud není součástí vašeho snu nikdo jiný než vy sami, tak není dostatečně velký.

 

Tam kde se naše podnikání nachází teď, by se nikdy nedostalo bez rodiny, která se již "musí" na výrobě podílet a tímto děkuji bráchovi, mamce, taťkovi, ale a i naší babičce. Té zejména za psychickou podporu: "Vy taky furt jenom pracujete! Že se na to ne...... 😂 Dále bych chtěl ohromně poděkovat i brigádníkům, přátelům a v neposlední řadě vám zákazníkům. Protože bez vás by přinášet nové dekorace bylo těžké, ne-li nemožné a my bychom v té naší malé zemičce nerozzářili tolik očí a nerozplesali tolik srdíček. ❤️

 

Kde se vzal název Pierre design? 

 

Takže pro zvídavé duše. Pierre mi říkával můj kolega v dobách, kdy jsem ještě jako kluk čerstvě po střední škole sloužil jako dopravní policista. Prý jsem podobně roztržitý jako Pierre Richard.😂 Asi na tom něco bude. Navíc mi to přišlo i dobře zapamatovatelné a exotické (kdybych jednou třeba začal expandovat na zahraniční trhy 😉) Shodou okolností je francouzské jméno Pierre v překladu kámen. Člověk by si hned řekl, že mu to bylo souzeno.😊 A protože se jedná o sošky neboli tvary z kamene, tak jsem k tomu prdnul cizí výraz pro tvar což je "design". A název Pierre design byl na světě. 

 

 Moc děkuji, že se o nás zajímáte a věřím, že jsem vás nenudil a nikdy nudit nebudu.

 

 Děkuji!

S pozdravem

Zdeněk Civín

2019-09-29_2110